kalendarium III 2020

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Mariana Marka Grzejszczaka - łódzkiego podróżnika, założyciela i wieloletniego organizatora Klubu Podróżników i Odkrywców w Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO przy ulicy Limanowskiego 166 w Łodzi.

Marian Marek Grzejszczak, urodził się 13 sierpnia 1941 r. w Dolecku koło Skierniewic w województwie łódzkim. Na co dzień używał drugiego imienia. Przez całe życie pasjonował się podróżami. W 1996 r. założył Klub Podróżników i Odkrywców w Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO. W 2007 r. z Jego inicjatywy powstał Klub Podróżników w Łódzkim Domu Kultury, którego był prezesem. W obu klubach dzielił się swoimi wieloma doświadczeniami z licznych podróży po świecie. Zwiedził m.in. Birmę, Tajlandię, Jemen, Grecję, wielokrotnie odwiedził także Indie. Jednak szczególne miejsce w Jego sercu zawsze zajmowała Gambia, którą w ostatnich latach odwiedził kilkukrotnie. To własnie w Gambii Pan Marek nieoczekiwanie zmarł w styczniu 2020 r. w wieku 79 lat.

Marek Grzejszczak był wspaniałym podróżnikiem, niezwykle wartościowym, serdecznym i pełnym optymizmu człowiekiem. Miał wiele planów i pomysłów na kolejne wyprawy, niestety, już nigdy nie uda Mu się ich zrealizować.

Kochał Gambię i tam pozostanie na zawsze...

Panie Marku, dziękujemy za wspólne lata...

Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia

Dyrekcja i pracownicy Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

Poniżej link do wywiadu z Panem Markiem, który zrealizowała telewizja Ret Sat 1 - 

https://www.youtube.com/embed/9X5_MNps_hE

 

 

gambiagambia2

telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top