Stac(Ja) Bału(Ty) – Patriotyzm Jutra 2020

śpiewnik "Oj Bałuty"

Projekt jest zadaniem interdyscyplinarnym, mającym na celu poszerzenie i utrwalenie wiedzy historycznej o mieście Łodzi i dzielnicy Bałuty. Bałuty to dzielnica charakteryzująca się odrębną kulturą miejską, ma własne zwyczaje, muzykę, kuchnię a nawet język. W projekcie znajdziemy takie elementy jak: dawne animacje podwórkowe, fotografię reportażową (dokumentacja rzeczywistości), łódzkie tradycje kulinarne, językowe i muzyczne. Realizowane w ramach projektu wydarzenia kierowane są zarówno do mieszkańców naszej dzielnicy (Bałut) jak i do wszystkich mieszkańców Łodzi (projekt zakłada udział w wydarzeniu nawiązującym do urodzin Łodzi pod nazwą "U Lodzi na urodzinach"). Realizacje części wydarzeń planujemy przeprowadzić także ONLINE w przestrzeni internetu, co z pewnością zwiększy zasięg odbiorców i będzie dla nich doskonałą alternatywą na wypełnienie czasu wolnego w trudnym (dla instytucji kultury i odbiorców ich oferty) okresie pandemii. Wierzymy, że nasze działania spowodują trwałą zmianę w postrzeganiu Bałut, a ich mieszkańcy będą dumni ze swojego pochodzenia i staną się aktywnymi członkami społeczności miejskiej. Chcemy, aby nasze działania były w dużej mierze działaniami artystycznymi, nawiązującymi do sztuki ulicznej i folkloru wielkomiejskiego, tak charakterystycznego dla okresu rozkwitu naszego miasta. Do realizacji wydarzeń zaprosimy artystów, animatorów i społeczników, których życie, twórczość i codzienność związane są z naszym miastem i dzielnicą Bałuty.

wszelkie materiały Projektu "Stacja Bałuty" dostępne są na wolnej licencji Creative Commons 3.0 Polska

mowmy po balucku plakat 285
 
baluty od kuchni plakat 285   Oj baluty oj baluty plakat 285  
           
 baluckie podworka plakat 285    Oko na baluty plakat 285    kolorowe baluty plakat 285  
           
u lodzi na urodzinach plakat 285   stacja baluty gala 285      

 

Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie z Programu Patriotyzm Jutra 2020

stacja  belka popraw

 

              tvp 3 lodz 100            logo radia lodz 100
    Patron medialny   Patron medialny

 

Kontakt do organizatora:

Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO, Łódź, ul. Limanowskiego 166
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 653 36 45

 

 

 


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez MSK w Łodzi

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi / Bałuty

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter