21 marca w Światowy Dzień Zespołu Downa

 

Termin:

21.03.2021 - premiera ONLINE teledysku "Neony"

na Platformie "Facebook" Centrum Twórczości LUTNIA Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

 

Opis:

21 marca 2021 roku będzie miał premierę teledysk pt. "Neony" w którym występują członkowie Orkiestry Perkusyjnej Osób Niepełnosprawnych “Mały Big Band” (w większości osoby z zespołem Downa) oraz młodzież ze Studia Piosenki “Melange” z Centrum Twórczości “Lutnia” Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi. 

Zespół “Mały Big Band” od wielu lat występuje odnosząc liczne sukcesy na różnego rodzaju imprezach, przeglądach i festiwalach. Udział w teledysku jest dla nich nowym i niezwykle atrakcyjnym przeżyciem. Daje możliwość sprawdzenia się w nowej sytuacji, pracy przed kamerą i poznania nowych ludzi. 

Wspólna praca osób zdrowych i niepełnosprawnych przy realizacji projektu jest cennym doświadczeniem dla obu grup. Dla młodych wokalistów ze Studia Piosenki "Melange" nagranie teledysku to wielkie wydarzenie, a możliwość współpracy z osobami z Zespołem Downa pozwala poznać problemy tych osób, które choć mają podobnie jak oni pasję i talent, to przez swoją inność są często wykluczane. 

 

Kontakt do organizatora:

Centrum Twórczości LUTNIA, Łódź, ul. Łanowa 14
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 652 62 27