15.01.2022, godz. 18.00

Łódzki Punk rock

Koncert punkowo-rockowy - promujący książkę Dariusza Jędrasika i Potra „Bugs” Wawrzaka „Oi!Oi!Oi! To punk z miasta Łodzi…”.

 

Ze względu na ograniczenia, obowiązują wejściówki w cenie 10 zł, dostępne w CEK na Żubardzkiej od 3 stycznia 2021 roku.

 

SUPERGRUPA'81 to projekt  gitarzysty Piotra Jełowickiego, który był przygotowany specjalnie na koncert promujący książkę o łódzkim punk rocku w klubie WOOLTURA w dniu 11 września 2020 r.
Muzycy zespołu występowali  w latach 1980-1981 w łódzkich kapelach punkowych, które zapoczątkowały ten nurt. Projekt przetrwał i planowane są kolejne koncerty i płyta.
Łączenie muzyki na żywo, w zestawieniu z książką o łódzkim punk rocku, stanowi bardzo ciekawe połączenie encyklopedycznego zapisu, opatrzonego niesamowitymi, bardzo unikatowymi fotografiami z potężną dawką muzycznej eksplozji. Eksplozji odrodzonej po 40- latach w muzykach, którzy stanowili część tych historii. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na spotkaniu  z autorami książki, którzy jednocześnie grali punk rocka i muzyków, którzy przez cały czas czynnie uczestniczyli w różnych projektach muzycznych.
Multimedialna prezentacja w formie zdjęć, filmów i muzyki jest doskonałą formą przekazania klimatu panującego na początku lat 80-tych w kręgach młodzieżowych.
Całe przedsięwzięcie Supergrupy 81 ma na celu nie tylko przybliżenie historycznego rysu tamtej epoki PRL-u, ale także uświadomienie młodemu pokoleniu, że poza komputerem , Internetem i telefonem komórkowym człowiek jest istotą „analogową” i powinien w pełni korzystać ze swoich naturalnych możliwości zarówno fizycznych jak i intelektualnych.
Taki cel przyświeca Supergrupie 81, która chce propagować ideę spotkań i komunikacji na żywo wśród młodych ludzi (naturalne, osobiste formy  spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi, ale także tych, dla których telewizor i butelka marnego piwa w ręku jest jedyną rozrywką.)
Spróbujemy przenieść uczestników naszego spektaklu w rejony, o których niektórzy być może nigdy nie słyszeli. ( wielu nie ma zielonego pojęcia i może się mocno zdziwić.)
Pasja do muzyki i życiowe doświadczenia każdego członka Supergrupy 81 wzbogacają ten rodzaj prezentacji, tym bardziej, że o każdym z nich można byłoby napisać oddzielną historię.
Piotr Jełowicki
Dariusz Jędrasiak

Piotr "Bugs" Wawrzak - vocaI. REZERWOWA ARMIA PRACY       
Piotr "Jeły" Jełowicki - gitara , vocal. NO FUTURE...........
Dariusz Jędrasiak - bass. REZERWOWA ARMIA PRACY   
Leonard "Kuba" Jakubowski - perkusja. BRAK

 

Kosa Śmierci
Punkowe trio z Łodzi. Gra od 2018 roku w składzie:
Komet – gitara, wokal
Krzysztof – bas
Pałker – bebny /ex Rezerwowa Armia Pracy, Moskwa/
W 2020 roku Kosa Śmierci nagrała demo, a w lipcu 2021 roku wydała pierwszy album CD pt. Nie żyję.
Grają muzykę w stylu punk, hard core, trash punk zbliżony do grup Disharge i DRI

 

Miejsce i informacja: Centrum Edukacji Kulturowej NA ŻUBARDZKIEJ, ul. Żubardzka 3, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 42 651 67 47; http://miejskastrefakultury.pl/, 501 369 349, facebook.com/wyspakulturystawowa - https://www.facebook.com/wyspakulturystawowa; www.bok.lodz.pl, facebook.com/baluckiosrodekkultury


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez MSK w Łodzi

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi / Bałuty

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter