Bałuty na Fabrycznym - Gala projektu Bałuty Ożywione - Bazar Pomysłów cz. II
Artykuł zamieszczony w gazecie na temat wydarzenia.
Termin:
05.11.2017 - g.12.00-16.00
Miejsce:
Dworzec Fabryczny, hala od strony alei Rodziny Scheiblerów
Fotorelacje poniżej - Mateusz Błażejewski
Opis:
"Bałuty na Fabrycznym" to wydarzenie podsumowujące projekt „Bałuty Ożywione – Bazar Pomysłów”. Zaprezentują się jego uczestnicy, biorący udział w inicjatywach konkursowych. Podsumujemy inicjatywę "Architektura na Żubardzkiej", pokażemy wystawę "Kremówki jak malowane". Na dworcu odbędą się warsztaty dla dzieci, gry animacyjne, archimemo, pojawi się łódzkie monidło. A przede wszystkim razem potańczymy i posłuchamy bałuckiej muzyki.
Podczas wydarzenia podejmiemy próbę ustanowienia rekordu liczby par tańczących na dworcu kolejowym - zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.
W programie:
- rozpoczęcie wydarzenia - godz.12.00,
- spacer architektoniczny po okolicach dworca - godz.13.00-14.30,
- potańcówka z Kapelą Bałucką - godz.14.15-14.45,
- ustanawiamy rekord liczby par tańczących na dworcu kolejowym (około godz. 14.30 zagramy tango
bałuckie i sztajerka),
- koncert Łukasza z Bałut – godz.15.00-15.40.
ETAP I projektu pt. "Bałuty Ożywione" - badania diagnostyczne
ETAP II projektu pt. "Bałuty Ożywione - Bazar Pomysłów" - konkurs
Zespół Projektowy BOK - poniżej
Spotkanie komisji oceniającej projekty - poniżej - 26.06.2017 - Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi.
Fotorelacja poniżej - Mateusz Błażejewski
Ogólne warunki konkursu
Wyciąg z regulaminu
Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi realizuje projekt „Bałuty Ożywione - Bazar Pomysłów” przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu DK+ Inicjatywy Lokalne 2017.
- Ogłaszamy Konkurs „Bałuty Ożywione – Bazar Pomysłów”.
- Szukamy grup nieformalnych, indywidualnych twórców, artystów, hobbystów, pasjonatów czy liderów lokalnych, z którymi pragniemy nawiązać współpracę poprzez współrealizację inicjatyw kulturalno-społecznych.
- Każdy, kto ma pomysł na wydarzenie kulturalne, pragnie zrealizować autorski projekt społeczno-kulturalny, może w tym konkursie wziąć udział i zgłosić swój pomysł. Wybierzemy od trzech do siedmiu inicjatyw, których realizację sfinansujemy ze środków Narodowego Centrum Kultury. Na pomysły w postaci zgłoszenia, którego wzór zamieszczamy na stronie www.bok.lodz.pl oczekujemy do dnia 19 czerwca br.
- Bałucki Ośrodek Kultury, jako organizator konkursu, udzieli wsparcia w przygotowaniu i złożeniu zgłoszenia osobom, które do dnia 14 czerwca pisemnie lub telefonicznie zgłoszą intencję udziału w konkursie i przybędą do siedziby Bałuckiego Ośrodka Kultury we wspólnie ustalonym terminie celem przygotowania ostatecznej wersji zgłoszenia do konkursu.
- Inicjatywy (zgłoszenia) można składać w formie:
- elektronicznej przesyłając je w postaci załącznika do wiadomości e-mail z tematem „BałutyOżywione – Bazar
Pomysłów” na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- lub papierowej (podpisanej) w kopercie z dopiskiem „Bałuty Ożywione-Bazar Pomysłów”;
składając je w godzinach pracy instytucji w:
o Bałuckim Ośrodku Kultury – Łódź, Limanowskiego 166, tel. 42 651 50 30;
o BOK RONDO, ul. Limanowskiego 166, tel. 42 653 36 45;
o BOK LUTNIA, ul. Łanowa 14, tel. 42 652 62 27;
o BOK NA ŻUBARDZKIEJ, ul. Żubardzka 3, tel. 42 651 67 47.
- Komisja oceniająca, w skład której wejdą: pracownicy merytoryczni BOK, animator z Narodowego
Centrum Kultury oraz przedstawiciele społeczności lokalnej wybierze unikatowe, najciekawsze i
najatrakcyjniejsze inicjatywy, które autor/pomysłodawca zrealizuje przy wsparciu
Bałuckiego Ośrodka Kultury. W wyniku konkursu, do realizacji wybrane zostaną trzy do siedmiu
inicjatyw ołącznym koszcie realizacji nie przekraczającym 20.000 PLN.
- Komisja oceniająca weźmie w swoich decyzjach przede wszystkim pod uwagę wyniki diagnozy potencjału kulturotwórczego społeczności lokalnej, przeprowadzonej w ramach projektu „Bałuty Ożywione – Bazar Pomysłów” wspólnie przez pracowników Bałuckiego Ośrodka Kultury oraz pracowników Wydziału Nauk o Wychowani Uniwersytetu Łódzkiego, w szczególności komisja preferować będzie projekty typu:
- wydarzenia o charakterze plenerowym lub stanowiące element działań o charakterze plenerowym, skupiające rodziny z dziećmi (np. pikniki, festyny rodzinne, lokalne święta i obchody związane z życiem i historią Bałut);
- wydarzenia kulturalne rozwijające zainteresowania i pasje (np. z obszaru muzyki i sportu);
- działania wspólnotowe umożliwiające integrację sąsiedzką, radzenie sobie z samotnością, dzielenie się swoimi pasjami i zainteresowaniami oraz nabywanie nowych umiejętności;
- zajęcia dla rodziców w wieku 30+ i 40+, realizowane z zajęciami dla dzieci w tym samym czasie;
- działania na rzecz estetyzacja i upiększanie przestrzeni miejskiej i podwórkowej dzielnicy Bałut;
f. spotkania z ciekawymi i rozpoznawanymi osobami –„celebrytami” i twórcami kultury;
g. działania informujące o ofercie kulturalnej na Bałutach.
- Naszym niestandardowym działaniom przyświeca jedna zasadnicza myśl – jeśli masz pomysł na kulturalne wydarzenie – przyjdź do nas, a my pomożemy ten pomysł wcielić w życie.
- Chcemy wspólnie z mieszkańcami naszej dzielnicy programować i realizować ofertę kulturalną odpowiadającą potrzebom kulturalnym mieszkańców naszej dzielnicy.
Pliki do pobrania:
Regulamin konkursu Bałuty Ożywione - tekst jednolity
Raport z badań diagnostycznych - Bałuty Ożywione
ZGLOSZENIE DO KONKURSU BAŁUTY OŻYWIONE - BAZAR POMYSŁÓW 2017 pdf
ZGLOSZENIE DO KONKURSU BAŁUTY OŻYWIONE - BAZAR POMYSŁÓW 2017 doc
31.05.2017
Uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy część badawczą naszego projektu. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w badaniach, wypełnili ankietę oraz uczestniczyli w spotkaniach informacyjno- diagnostycznych. Specjalne podziękowania kierujemy do dyrekcji i zespołu pracowniczego instytucji, w których realizowaliśmy nasze spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna Łódź- Bałuty przy ul. Rojnej 39, filia nr 6 przy ul. Marynarskiej 9, filia nr 14 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3; Szkoła Podstawowa nr 55 przy ul. Mackiewicza 9, Szkoła Podstawowa nr 122 przy ul. Jesionowej 38, Liceum Ogólnokształcące nr XXIV przy ul. Marysińskiej 61/67, Liceum Ogólnokształcące nr XV przy ul. Traktorowej 77, za pomoc w realizacji tych spotkań, udostępnienie przestrzeni i zaangażowanie. W spotkaniach informacyjno – diagnostycznych, podczas których przeprowadzone zostały wywiady grupowe wzięło udział 113 osób, na ankietę rozpisaną w wersji papierowej i elektronicznej odpowiedziało 370 osób. Na podstawie wyników badań opracujemy i wkrótce opublikujemy raport z badań. Ogłosiliśmy też konkurs na inicjatywy (małe projekty kulturalne). Spośród zgłoszonych przez Państwa propozycji wybierzemy od 3 do 7 pomysłów, które zrealizujemy wspólnie z Państwem w drugiej części naszego projektu, w okresie VIII –XI br.
Zachęcamy wszystkich do śledzenia wydarzeń i informacji o naszym projekcie na naszej stronie www.bok.lodz.pl ; www.kulturanabalutach.pl oraz do udziału w konkursie na nieszablonowe działania kulturalne, które będziemy realizować wspólnie z Państwem również po zakończeniu projektu.
Zespół realizatorów projektu Bałuty Ożywione - Bazar Pomysłów w Bałuckim Ośrodku Kultury
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu
Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017