28. Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój Teatr" 2018

 

Jedno z wydarzeń Festiwalu Kultury Szkolnej

fks logo ptak

 

 

 

 

 

 

 

Karta zgłoszenia pdf

Karta zgłoszenia doc

 

Termin:

Otwarcie Wystawy oraz rozdanie nagród nastąpi 23 maja 2018 roku o godz. 17.00 w Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO.

Na prace czekamy do 22 kwietnia 2018 roku. Szczegółowe informacje w poniższych odnośnikach.

 

Opis:

,,MÓJ TEATR” to przegląd prac malarskich i rysunkowych dzieci i młodzieży o charakterze konkursowym. 27 lat obecności Wystawy i Konkursu sprawiło, że „Mój Teatr” rozpoznawalny jest w całym kraju.

„Mój Teatr” towarzyszy w tym roku 39. Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatru Młodych ,,Dziatwa”. Każdą edycję „Mojego Teatru” poprzedzały warsztaty twórcze, które miały na celu zaktywizowanie do działalności plastycznej zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Pojawiały się więc tu zagadnienia ruchu, światła, koloru i gestu. Do prowadzenia warsztatów zapraszane były osoby które specjalizują się w edukacji artystycznej dla dzieci i młodzieży oraz które pracują w obszarze sztuk wizualnych i performance. W jury konkursu zasiadała Barbara Kaczorowska z Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi, w 2014 roku zaprosiliśmy gdańską artystkę performance Julię Kurek.

Najistotniejsze dla nas jest zachęcanie uczestników do czytania, które w następstwie pozwoli stworzyć pracę plastyczną o wyjątkowym, osobistym charakterze. Włączyliśmy Konkurs do ogólnopolskiego Festiwalu teatralnego, by zaprezentować prace szerszej widowni, ale przede wszystkim zaznaczyć związki plastyki i teatru.

Mój Teatr 2018 regulamin